KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12354485
*
nr 1235 4485
Ditti Hood
(1921-1998), Sverige
Oljemålning, Ditti Hood (f. 1921), Sverige. Berglandskap. Signerad, daterad -57. Olja på duk, 57x68 cm
Ditti Hood, svensk bildkonstnär född 1921, död 1998.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 februari 2019
kl 18:50:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/2 14:21:53
1
Vinnande bud
18/2 14:29:09
1
justering av budtak
18/2 14:30:03
1
justering av budtak
18/2 14:45:09
2
150 kr
18/2 14:45:09
1
200 kr (Budbetjänt)
18/2 14:45:13
2
250 kr
18/2 14:45:13
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: berglandskap ditti hood olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:58
-
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:50
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:29
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:33
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:52
*
Ditti Hood
Ditti Hood, svensk bildkonstnär född 1921, död 1998.
Läs om budbetjänten
nr 1235 4485
Ditti Hood
(1921-1998), Sverige
Oljemålning, Ditti Hood (f. 1921), Sverige. Berglandskap. Signerad, daterad -57. Olja på duk, 57x68 cm
Ditti Hood, svensk bildkonstnär född 1921, död 1998.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 februari 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/2 14:21:53 | 1 | Vinnande bud |
18/2 14:29:09 | 1 | justering av budtak |
18/2 14:30:03 | 1 | justering av budtak |
18/2 14:45:09 | 2 | 150 kr |
18/2 14:45:09 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
18/2 14:45:13 | 2 | 250 kr |
18/2 14:45:13 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: berglandskap ditti hood olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:58 -
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:50 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:29 -
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:33 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:52